Masquefa ha tancat avui divendres la seva setmana més mediàtica. Aquests dies els programes ‘Divendres’, de TV3, i ‘Els optimistes’, de Catalunya Ràdio, han estat a casa nostra, des d’on han fet diferents connexions en directe. Tots dos espais han donat a conèixer la nostra cultura, els costums i tradicions, la gastronomia o el indrets d’interès turístic. La gent i les entitats de Masquefa n’han estat els protagonistes principals.

Avui divendres un grup de 50 masquefins s’ha desplaçat al estudis de TV3 per assistir de públic al ‘Divendres’.

A més, el programa ‘Els optimistes’ s’ha emès en directe des de la sala d’actes de la Biblioteca de Masquefa, que s’ha omplert de gom a gom. Durant el concurs hem descobert la Nina de Masquefa (la Dolors Rovira) i també s’ha cantat la cançó que el programa ha dedicat a la nostra vila.

A la secció de vídeos del ‘Divendres’ podeu veure les connexions en directe que s’han fet des de la nostra vila: http://www.tv3.cat/divendres/videos

Aquí podeu escoltar el programa que ‘Els optimistes’ han fet avui des de la Biblioteca de Masquefa: http://www.catradio.cat/programa/1444/Els-optimistes